Odkryj Maker Plus

Carveco Maker Plus to rozwiązanie CAD/CAM, które znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest szybkie projektowanie i wytwarzanie, przy jednoczesnym zachowaniu powtarzalności i oszczędności kosztów produkcyjnych. Maker Plus to połączenie możliwości projektowania i wytwarzania projektów 2D wraz z bazowymi funkcjami 3D. Takie rozwiązanie pozwala na rozszerzenie i zróżnicowanie gamy produktów, które możesz zaoferować swoim klientom.

Projektowanie 2D

Twórz trójwymiarowe kształty z grafiki wektorowej lub bitmap i korzystaj z wbudowanych narzędzi wektorowych do definiowania operacji obróbczych.
Elastyczne narzędzia
Projekty możesz tworzyć „od 0” bezpośrednio w oprogramowaniu Maker Plus, korzystając z ręcznie rysowanych szkiców lub wstępnie narysowanych grafiki wektorowej 2D. Oprogramowanie Maker Plus obsługuje najpopularniejsze formaty plików wektorowych i bitmapowych, w tym EPS, PDF, BMP, JPG, TIFF i GIF, a także zachowuje wszystkie oryginalne informacje o warstwach w plikach DXF, DWG i AI.
Całkowita kontrola i edycja wektorów
Oprogramowanie Maker Plus zapewnia narzędzia do tworzenia i edycji szerokiej gamy kształtów czy odręcznie stworzonych krzywych wektorowych z zachowaniem pełnej kontroli, nawet na poziomie pojedynczego węzła. Skomplikowane projekty są łatwe w tworzeniu i organizacji dzięki możliwości użycia wielu warstw wektorów. Łącz, scalaj, zaokrąglaj, przycinaj, odsuwaj, zawijaj… Wektory są również wykorzystywane na etapie wytwarzania, aby zdefiniować lub wykluczyć obszary nadające się do obróbki.
Diagnoza i naprawa błędów w wektorach
Narzędzie „Doktor Wektorów” szybko i łatwo identyfikuje i naprawia kłopotliwe pętle i przecinające się wektory, gwarantując bezproblemowe przygotowanie projektu do obróbki. Kontrola nad parametrami edycji i naprawy wektorów (np. sterowanie tolerancją i możliwość zachowania wstępnie poprawionej grafiki) gwarantują szybką i łatwą edycję całego projektu.
Zamiana grafiki bitmapowej na wektory
Intuicyjne narzędzie do zamiany bitmap na wektory umożliwia łatwą konwersję importowanych obrazów bitmapowych na wysokiej jakości edytowalne wektory za pomocą kilku kliknięć. Wykorzystaj suwak, aby zmniejszyć liczbę kolorów w importowanym obrazie, dzięki czemu uzyskasz precyzyjne wektory graniczne czy linie środkowe.
Dodawanie tekstu do projektów
Tekst można łatwo tworzyć, edytować, manipulować i zniekształcać w celu dopasowania do projektu. Zawijaj tekst na dowolnej krzywej, zarówno otwartej, jak i zamkniętej. Oprogramowanie Maker Plus obsługuje kolekcje czcionek OpenType, TrueType i jednowierszowe, umożliwiając tworzenie szerokiej gamy spersonalizowanych produktów dostosowanych do Twoich potrzeb.
Biblioteka wektorów

Wykorzystaj bazę blisko 100 wektorów, które możesz za darmo wykorzystać w swoich projektach! Po utworzeniu własnych wektorów, będziesz mógł je dodać do własnych kategorii w bibliotece. Dzięki temu będziesz mógł łatwo i szybko ponownie z nich skorzystać.

Projektowanie 3D

Jednym z głównych zastosowań naszych rozwiązań jest tworzenie projektów 3D. Maker Plus zawiera bazowe narzędzia do tworzenia reliefów i płaskorzeźb. 

Relief na podstawie różnych źródeł
Maker Plus umożliwia tworzenie trójwymiarowych modeli reliefowych na podstawie różnych źródeł, takich jak bitmapy, zdjęcie czy grafiki w skali szarości.
Wygładzanie reliefów
Wykorzystaj narzędzia do wygładzania aby usunąć niepożądane niedoskonałości z niskiej jakości reliefów.
Odwracanie reliefów
Dzięki Maker Plus odwracanie modeli reliefowych w celu produkcji części męskich i żeńskich lub prostych form jest niezwykle łatwe i szybkie.
Edytor kształtu

Dzięki konfigurowalnym ustawieniom Edytora kształtów możesz wykorzystać różne kształty, kąty i wysokości do łatwego tworzenia reliefów 3D, zarówno z wektorów, jak i grafiki bitmapowej, za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Rzeźbienie 3D

Interaktywne narzędzia do rzeźbienia umożliwiają łatwą edycję projektu poprzez dodawanie lub usuwanie materiału. Wygładź niedoskonałości modelu dzięki konfigurowalnej mocy poszczególnych narzędzi. Pracę z narzędziami ułatwia podgląd zmian w czasie rzeczywistym w widoku 3D.

Wycinanie reliefu

Narzędzie do wycinania reliefu zapewnia pełną kontrolę nad reliefem, umożliwiając jego łatwe wycinanie, przekształcanie i łączenie kilku elementów, aby stworzyć naprawdę wyjątkowy projekt!

Zanikanie reliefu

Narzędzie Zanikania pozwala na zanikanie wysokości reliefu 3D w promieniu lub pomiędzy dwoma zdefiniowanymi punktami. Pracując bezpośrednio w widoku 3D, możesz łatwo zobaczyć efekt w czasie rzeczywistym, dostosowując siłę i kierunek zanikania.

Obrót reliefu

Używając otwartych wektorów, narzędzie Obrót umożliwia tworzenie skręconego reliefu. Dynamicznie zmieniaj profil swojej płaskorzeźby, przeciągając punkty wektorowe (węzły) w widoku 3D!

Zawijanie reliefu

Przy wykorzystaniu otwartych wektorów narzędzie Zawijania umożliwia łatwe tworzenie obrotowych kształtów. Dynamicznie przeciągaj relief wokół punktów wektorowych (węzłów) i obserwuj efekt w czasie rzeczywistym w widoku 3D.

Kreator wyplatania 3D
Złożone efekty splotu można generować z grafiki 2D za pomocą kreatora. Kształt splotu składa się z nakładających się przeciąganych profili i jest tworzony z co najmniej dwóch wektorów.
Pochylony relief

Narzędzie to umożliwia zastosowanie stałego kąta pochylenia ścian, efektem czego jest relief bez pionowych ścian. Funkcja ta będzie szczególnie przydatna przy produkcji narzędzi do form, aby zapewnić, że formowany przedmiot może być łatwo usunięty z formy.

Biblioteka reliefów
Wykorzystaj bazę ponad 600 reliefów, które możesz za darmo wykorzystać w swoich projektach! Reliefy możesz również organizować w swoich własnych kategoriach.

Narzędzia zwiększające wydajność

Wykorzystaj poniższe narzędzia do zwiększenia automatyzacji i niezawodności swojej produkcji, poprzez redukcję liczby żmudnych, powtarzalnych czynności.

Arkusze

Arkusze umożliwiają pracę z wieloma arkuszami materiału w ramach jednego projektu. Nasze rozwiązanie jest przeznaczone również do zastosowań produkcyjnych, dzięki czemu możliwe jest generowanie raportów z przydatnymi danymi ścieżki narzędzia. Arkusze są szczególnie przydatne w połączeniu z narzędziami Wielopłyty i Nesting.

Nesting

Dzięki funkcji Nestingu duża liczba liter lub kształtów może być efektywnie pozycjonowana i wycinana z jednego lub wielu arkuszy materiału. Pozwala to na redukcję ilości odpadów i oszczędność pieniędzy. Narzędzie umożliwia  zagnieżdżanie kształtów wewnątrz innych, większych. Dodatkowo, Maker Plus pozwala na zapisywanie resztek materiałów. Powstałe wektory można wykorzystać w przyszłych projektach.

Szablony ścieżek narzędzi

Szablony ścieżek narzędzi umożliwiają przypisanie ustawień ścieżki narzędzia do określonych warstw wektorów. Plik szablonu ścieżki narzędzia zapisuje oryginalne ustawienia tworzenia danej ścieżki. Ustawienia zapisane w szablonie można zastosować do grafiki wektorowej modelu w celu obróbki całości lub części modelu.

Panelowanie trajektorii

Ograniczone pole robocze maszyny nie stanowi już problemu! Dzięki funkcji Panelowania trajektorii większe prace można podzielić na wiele paneli. Każdy z nich można wyciąć indywidualnie, a na końcu zmontować w celu utworzenia większego, ponadwymiarowego elementu.

Narzędzia do wytwarzania

Od prostego wycinania po obróbkę 3D, wbudowane strategie umożliwiają szybkie i łatwe przejście od etapu projektu do gotowego, wytworzonego elementu. Wykorzystaj do tego dostarczoną razem z oprogramowaniem obszerną i konfigurowalną bazę narzędzi CNC, które możesz wykorzystać do obróbki wielu różnych materiałów. 

Edycja ścieżek narzędzi
Wykonuj zaawansowane operacje na ścieżkach narzędzia i ich parametrach, w tym scalanie, kopiowanie, przekształcanie, zmianę kolejności i możliwość obliczania wielu ścieżek narzędzia za jednym razem, aby nie tracić czasu na ręczne, żmudne operacje.
Baza narzędzi
Baza danych narzędzi jest w pełni edytowalna, co pozwala na dostosowanie do dokładnych wymagań dotyczących narzędzi. Kontroluj różne parametry, w tym Szerokość skrawania, Prędkość wrzeciona, Posuw i Posuw wgłębny. Zapisz swoje ulubione narzędzia, a nawet dodaj własne narzędzia o niestandardowych kształtach (do stworzenia w oparciu o otwarte wektory).
Biblioteka postprocesorów
Oprogramowanie zawiera również obszerną (i stale poszerzaną) bibliotekę postprocesorów, w celu zapewnienia kompatybilności oprogramowania z większością dostępnych na rynku grawerek, ploterów, obrabiarek oraz systemów laserowych.
Pełne informacje o ścieżkach narzędzi

Uzyskaj szczegółowe raporty na temat wszystkich wygenerowanych ustawień ścieżki narzędzia i zobacz dokładne czasy obróbki.

Praca z wieloma ścieżkami narzędzi

Połącz ze sobą wiele ścieżek narzędzi i strategii, aby szybko wykonać obróbkę swoich projektów.

Wiele strategii obróbczych

Wykorzystaj dostępne strategie do utworzenia precyzyjnych ścieżek narzędzia, dzięki którym fizycznie wytworzysz swoje projekty.

Strategie dostępne w programie​

Profilowanie
Szybko wytnij swój projekt za pomocą cięć profilowych. Dodawaj mostki (zakładki wyłamujące), kontroluj głębokość skrawania za pomocą rampowych ruchów dochodzących i naddatków profilu. 
Czyszczenie powierzchni
Twórz wgłębienia lub kieszenie za pomocą funkcji Czyszczenia powierzchni, co pozwala na szybkie usuwanie dużych ilości materiału za pomocą wielu narzędzi, w tym automatycznej obróbki resztek 2D i ruchów rampowych. 
Kreator wsadu/kieszeni
Twórz idealnie inkrustowane części z łatwo regulowanymi naddatkami (bez konieczności przesuwania wektorów) i automatycznie obliczanym promieniem naroża. Wykorzystaj kreator do obróbki męskich i żeńskich pasujących do siebie kształtów. 
Grawerowanie faz

Funkcja Grawerowania faz umożliwia tworzenie dumnie stojących liter lub elementów w projekcie – wykorzystaj narzędzie w kształcie stożka do szybkiego tworzenia wypukłych pryzmatycznych elementów. 

Grawerowanie V-bit
Szybkie, wydajne ścieżki narzędzi dla projektów rzeźbionych w kształcie litery V. Zasymuluj swój projekt przed obróbką, ogranicz głębokość narzędzia i dodaj narzędzie do obróbki zgrubnej, aby ograniczyć zużycie narzędzi V-bit. 
Grawerowanie profilem
Strategia Grawerowania profilem umożliwia precyzyjną obróbkę obniżających się liter i kształtów. 
Żłobienie

Żłobienie pozwala precyzyjnie kontrolować ruchy rampowe w celu uzyskania stopniowo głębszych cięć materiału. Idealny do tworzenia kanałów lub innych efektów w teksturowanych panelach, elementach architektonicznych i grawerowanych symbolach. 

Teksturowanie
Połącz geometrię swoich narzędzi z funkcją Teksturowania, aby w ciągu kilku minut dodać skomplikowane tekstury oraz egzotyczne, ręcznie wykonane wzory do swoich projektów, aby stworzyć naprawdę wyjątkowe projekty.
Obróbka reliefu
Dokonaj obróbki modeli 3D za pomocą wybranych strategii obróbek spiralnych lub rastrowych 3D z opcją użycia wybranego wektora jako granicy obróbki. 
Wiercenie
Twórz efektywne ścieżki wiercenia programując obróbkę w oparciu o wektory.
Banki wierceń

Maker Plus oferuje również obsługę wielowrzecionowych maszyn CNC, dzięki czemu łatwiej i szybciej wytworzysz elementy z wieloma otworami.

Laser
W Maker Plus możesz również tworzyć ścieżki laserowe z kontrolą parametrów obróbki. 

Symulacja​

Zasymuluj ścieżki narzędzi w środowisku wirtualnym, zanim poświęcisz czas, materiał oraz narzędzia na swojej maszynie CNC.

Wybierz symulację pojedynczej lub wszystkich ścieżek narzędzi, aby zobaczyć podgląd ostatecznego projektu. Dzięki dedykowanym kontrolkom odtwarzania możesz przewijać ścieżkę narzędzia, aby bliżej przyjrzeć się jego określonym ruchom, oglądać skrawanie w czasie rzeczywistym (prędkość 1 do 1) lub przejść do ukończonej symulacji.

Co więcej, możesz wyświetlić podgląd swojej symulacji w szerokiej gamie realistycznych materiałów i zapisać swój projekt jako interaktywny plik PDF 3D. To świetne narzędzie do wstępnej wizualizacji, którą możesz wysłać do swoich klientów i uzyskać akceptację projektu jeszcze przed uruchomieniem go CNC. 

Program umożliwia stworzenie wizualizacji przy użyciu wielu materiałów

Buk

Czerwony marmur

Sosna

Jasny dąb

Mosiądz

Kasztan

Złoto

Corian