FAQ

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących oprogramowania Carveco, uporządkowanych według kategorii.

Jeśli mimo wszystko nadal masz wątpliwości, nie wahaj się napisać do nas poprzez formularz kontaktowy 📧 .

Korzystanie z oprogramowania

Licencje wieczyste Carveco wymagają aktywnego połączenia internetowego w celu aktywacji licencji oraz w celu sprawdzenia dostępnych aktualizacji oprogramowania. Oprogramowanie w tych przypadkach musi połączyć się z systemem licencyjnym Carveco. Do samego użytkowania oprogramowania połączenie z Internetem nie jest konieczne.

Oficjalnie oprogramowanie Carveco zostało napisane z myślą o użytkowaniu na systemie operacyjnym Windows.

Mamy kilku klientów używających produktów Carveco w Boot Camp lub poprzez maszyny wirtualne (takie jak Parallels/Azure/Fusion), ale instalacja i działanie w tych środowiskach mogą być problematyczne. Z opinii społeczności wynika, że Carveco działa najlepiej w Boot Camp lub Paralells Desktop 16 (od czasu ich niedawnego przejścia na obsługę OpenGL4.0). Ponieważ jednak naszym celem jest zapewnienie wysokiego poziomu obsługi i zadowolenia klienta, prosimy pamiętać, że nie możemy oficjalnie wspierać używania produktów Carveco na żadnej platformie poza Windows.

Jeśli jednak zdecydujesz się na instalację Carveco w tych środowiskach, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby Ci pomóc.

Dobrym sposobem, aby sprawdzić, czy Carveco uruchomi się na Twoim Macu, jest uruchomienie wersji 30-dniowej (formularz znajdziesz na naszej stronie ’Wersja Testowa’)

Carveco obsługuje bezpośrednio ponad 300 maszyn/sterowań CNC. Jeśli Twoja maszyna nie jest bezpośrednio obsługiwana, Carveco może również wygenerować czysty G-kod – powszechnie uważany za standardowy format kodu maszynowego i akceptowany przez większość obrabiarek CNC. Jeśli chciałbyś użyć drukarki 3D, Carveco pozwala również na eksport projektu w formacie STL.

Pełną listę wspieranych maszyn i sterowań znajdziesz na stronie producenta —- kliknij tutaj

Oprogramowanie Carveco jest tak zaprojektowane, aby być kompatybilne z większością dostępnych na rynku maszyn i sterowań CNC. Należy jednak pamiętać, że samo Carveco nie jest sterownikiem maszyny ani oprogramowaniem do przesyłania G-kodu na maszynę CNC.

Dostępnych jest wiele open-source’owych / dostarczanych przez OEM / płatnych sterowników CNC, które akceptują pliki ścieżek narzędzi utworzone w Carveco.

Nasze oprogramowanie zawiera wiele dedykowanych postprocesorów, aby zapewnić kompatybilność z wieloma markami obrabiarek CNC.

Pełną listę wspieranych maszyn i sterowań znajdziesz na stronie producenta — kliknij tutaj

Carveco udostępnia do wykorzystania razem z oprogramowaniem biblioteki przydatnych elementów artystycznych. Możesz je modyfikować oraz wykorzystywać komercyjnie na potrzeby swoich projektów. Biblioteki możesz pobrać bezpośrednio ze strony producenta:

– biblioteka wektorów (100 wektorów) — kliknij tutaj — 
– biblioteka reliefów (ponad 600 reliefów) — kliknij tutaj —  
– biblioteka komponentów (ponad 1200 komponentów złożeń – tylko Carveco) — kliknij tutaj — 

Nie ograniczamy liczby komputerów, na których możesz zainstalować oprogramowanie. Istnieją jednak pewne ograniczenia związane z liczbą komputerów, na których masz jednocześnie aktywowane oprogramowanie. 

Jeśli chcesz używać swojego oprogramowania na dodatkowych komputerach, musisz przenieść/migrować aktywną licencję z jednego komputera na drugi.

Na przykład użytkownik Maker Plus może zainstalować i aktywować licencję na komputerze domowym, a następnie zainstalować i aktywować licencję na komputerze w swoim warsztacie, przy maszynie CNC. Jeśli zechce zainstalować i aktywować licencję na trzecim komputerze, będzie musiał dezaktywować instalację na jednym z komputerów, na których wcześniej aktywował licencję. To skutecznie „zwolni” licencję, którą można następnie wykorzystać do aktywacji oprogramowania na trzecim komputerze.

Oprogramowanie Carveco jest dostępne w następujących wersjach językowych: 

 • Chiński (uproszczony)
 • Chiński (tradycyjny)
 • Czeski
 • Angielski (Stany Zjednoczone)
 • Francuski
 • Niemiecki
 • Włoski
 • Japoński
 • Koreański
 • Polski
 • Portugalski
 • Rosyjski
 • Hiszpański
 • Turecki 

Jako wyspecjalizowany dystrybutor oprogramowania Carveco aktywnie uczestniczymy w procesie weryfikacji jakości tłumaczenia.

Pełne informacje na temat wymagań sprzętowych Carveco znajdziesz na naszej stronie Wymaganie sprzętowe” 

Porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji oprogramowania znajdziesz na naszej stronie „Porównanie wersji” 

Przydatne linki z filmami szkoleniowymi znajdziesz na naszej stronie „Nauka i postprocesory” 

Do Carveco możesz zaimportować najpopularniesze formaty plików wektorowych, bitmap, reliefów i modeli 3D. Pełną listę znajdziesz poniżej:

Pliki wektorów:
– AI *.ai
– DGK *.dgk
– DXF (AutoCAD) *.dxf
– DXF (AC1009) *.dxf
– EPS *.eps
– Duct Picture *.pic
– SVG *.svg
– PostScript *.eps
– PDF *.pdf
– AutoCAD *.dxf;*.dwg
– Autodesk *.pic;*.dgk

Pliki bitmap:
– Bitmap *.bmp
– GIF *.gif
– JPEG *.jpg
– 8-Bitowy TIFF *.tif
– PNG *.png

Reliefy i modele 3D:
– Reliefy Carveco *.rlf
– Modele Carveco *.art
– Reliefy ArtCAM 9 *.rlf
– Modele ArtCAM *.art
– Simple Relief Format *.srf
– Bitmap *.bmp
– Picza *.pix
– CopyCAD wrap map with normals (*.asc,*.ccb)
– 3D Studio *.3ds
– Złożenia Carveco *.3da
– Projekty Carveco *.3dp
– Autodesk DXF *.dxf
– Autodesk DWG *.dwg
– Autodesk DDZ *.ddz
– Autodesk DGK *.dgk
– Autodesk DDX *.ddx
– U3D *.u3d
– Autodesk Machining Triangles *.dmt
– Wavefront Object *.obj
– 3D PDF *.pdf
– ASCII STL *.stl
– Binary STL *.stl
– IGES *.igs, *.iges
– STEP *.stp, *.step
– 3DM *.3dm

Ścieżki narzędzia:
– Bazy narzędzi *.tdb
– Szablony ścieżek *.tpl

Dodatkowo, Carveco umożliwia import 16-bitowych plików TIFF (skala szarości).

Zakupy & licencjonowanie

Aby zakupić oprogramowanie Carveco, prosimy o kontakt, abyśmy mogli przygotować dla Ciebie indywidualną ofertę. Kontaktować się z nami możesz poprzez „Formularz kontaktowy 📧” lub telefonicznie pod numerem + 48 883 244 641.

Oczywiście, oferujemy możliwość przetestowania oprogramowania. Szczegóły znajdziesz na naszej stronie „Wersja testowa” 

W przeciwieństwie do prawie wszystkich programów Delcam® ArtCAM®, licencje oprogramowania Carveco™ nie są sprzężone z fizycznym kluczem USB (dongle); wszystkie programy Carveco są aktywowane za pomocą unikalnego alfanumerycznego klucza licencyjnego.

Oczywiście, jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy. Aby ustalić warunki współpracy, prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy 📧 lub telefonicznie pod numerem + 48 883 244 641

Oczywiście, oferujemy możliwość dostarczenia do instytucji edukacyjnych specjalnych licencji edukacyjnych oprogramowania.

Jeżeli chcesz wyposażyć swoją pracownię w oprogramowanie Carveco, prosimy o kontakt poprzez „Formularz kontaktowy 📧” lub telefonicznie pod numerem + 48 883 244 641

Aktualizacja & wsparcie techniczne
Usługa Maintenance to aktualizacje oprogramowania wraz z dostępem do wsparcia technicznego. Jest ona obowiązkowa przez pierwsze 12 miesięcy od zakupu oprogramowania, później jest opcjonalna.

Od wersji 1.16 oprogramowanie automatycznie (pod warunkiem dostępu do Internetu) powiadomi Cię, że pojawiła się do pobrania nowa wersja. Wystarczy kliknąć przycisk „POBIERZ” na stronie startowej oprogramowania, aby pobrać nowe wersje.

Informacja o nowej aktualizacji jest również publikowana na stronie producenta — klikni tutaj

Niestety nie. Producent oprogramowanie odszedł od starszego systemu rozwoju programu „Wersja główna” na rzecz nowoczesnego podejścia „Ciągły rozwój”.

To podejście pozwala na dostarczanie nowych funkcji i ulepszeń produktu użytkownikom od razu, gdy tylko są one gotowe, zamiast niepotrzebnego czekania do corocznego wydania nowej głównej wersji w odległej przyszłości (dla przykładu, w 2021 roku zostało wypuszczonych aż 10 nowych ulepszonych wersji oprogramowania!)

W każdej chwili można zdecydować się na przedłużenie umowy serwisowej Carveco. Jednak w przypadku przerwy, w wycenie zostanie uwzględniony okres kiedy usługa nie była aktywna.

Absolutnie nie! Zakupione u nas licencje Carveco to licencje wieczyste – będą działały nawet bez aktywnej usługi Maintenance.

Nadal będziesz miał dostęp do wszystkich aktualizacji oprogramowania wydanych podczas aktywnego okresu usługi Maintenance, ale wszelkie kolejne aktualizacje oprogramowania, które wydamy po dacie wygaśnięcia Maintenance dla Twojej licencji, nie będą dla Ciebie dostępne. 

Ważna informacja: przed zainstalowaniem aktualizacji należy najpierw sprawdzić datę wygaśnięcia usługi Maintenance! Jeśli usługa Maintenance wygasła, instalacja nieprzysługującej, nowszej wersji oprogramowania może spowodować problemy z działaniem bieżącej instalacji!

Koszt katalogowy przedłużenia usługi Maintenance na 12 miesięcy to: 

– 1400 € netto w przypadku Carveco
– 220 € netto w przypadku Maker Plus

Jeżeli chcesz poznać cenę w PLN lub uzyskać indywidualną ofertę, skontaktuj się z nami poprzez „Formularz kontatkowy”

Wszelkie pytania związane z kwestiami technicznymi prosimy kierować na adres wsparcie@evocraft.pl.

Do swojego pytania postaraj się dołączyć jak najwięcej informacji (np. zrzut ekranu lub cały projekt Carveco) – to umożliwi nam jak najszybszą reakcję na zgłoszenie.

Informacje ogólne

Jak zapewne wiesz, wszystkie programy ArtCAM® zostały wycofane przez Autodesk. Carveco jest firmą zbudowaną przez grupę ludzi o bogatym doświadczeniu w budowaniu i rozwoju technologii ArtCAM®. Zespół Carveco składa się z byłych pracowników Delcam i Autodesk, oraz posiada szeroką wiedzę na temat technologii ArtCAM i branż, w których oprogramowanie może być wykorzystane.

Carveco posiada wyłączną licencję na rozwój tej technologii pod własną nazwą. Funkcjonalności zawarte w oprogramowaniu ArtCAM wydanym wcześniej przez Delcam i Autodesk jest zawarta w naszych produktach.

Carveco nie jest częścią Autodesk, jest to całkowicie niezależna firma.
Carveco a ArtCAM

Carveco to kontynuacja tradycji ArtCAM i jego ewolucja, dlatego oferujemy pełną kompatybilność sprzedawanych przez nas wersji. Jeżeli pracujesz w starszej wersji Carveco, zapoznaj się z informacjami poniżej.

Wszystkie pliki oprogramowania ArtCAM® (*.art; *.3dp; *.rlf; *.3da) pochodzące z:
– dowolnej wersji oprogramowania ArtCAM są kompatybilne z oprogramowaniem Carveco w wersji 1.6 (Build: 2019-07-30-1604-b28285f7) i wyższej
– dowolnej wersji oprogramowania ArtCAM pomiędzy 2013.SP2 a 2018.2.1 są kompatybilne z oprogramowaniem Carveco w wersji 1.0.0 (Build: 2019-03-27-2300-25c3bb5) i 1.5 (Build: 2019-07-03-1556-3e289e6)

Modele ArtCAM
Jeżeli pracujesz w Carveco w wersji 1.0.0 (Build: 2019-03-27-2300-25c3bb5) do 1.5 (Build: 2019-07-03-1556-3e289e6), pliki ArtCAM Model (*.art) pochodzące z dowolnej wersji oprogramowania ArtCAM pomiędzy 9 a 2013.1 muszą być:
– otwarte i ponownie zapisywane w dowolnej wersji oprogramowania ArtCAM pomiędzy 2013.SP2 a 2015 R2.SP3 z wykorzystaniem klucza zabezpieczającego USB
– przekształcone w ArtCAM 2015 R2 przy użyciu klucza zabezpieczającego USB zgodnie z procesem udokumentowanym w artykule opracowanym przez Autodesk tutaj 

Projekty ArtCAM
Jeżeli pracujesz w Carveco w wersji od 1.0.0 (Build: 2019-03-27-2300-25c3bb5) do 1.5 (Build: 2019-07-03-1556-3e289e6), pliki projektów ArtCAM (*.3dp) pochodzące z dowolnej wersji oprogramowania ArtCAM pomiędzy 9 a 2013.1 muszą zostać otwarte i ponownie zapisane w dowolnej wersji oprogramowania ArtCAM pomiędzy 2013.SP2 a 2015 R2.SP3 z wykorzystaniem klucza sprzętowego USB. Każdy z modeli w ramach projektu musi być również otwarty i ponownie zapisany w ten sam sposób.

Reliefy ArtCAM
Jeżeli pracujesz w Carveco w wersji od 1.0.0 (Build: 2019-03-27-2300-25c3bb5) do 1.5 (Build: 2019-07-03-1556-3e289e6), pliki ArtCAM Relief (*.rlf) pochodzące z dowolnej wersji oprogramowania ArtCAM pomiędzy 2008 a 2013.1 muszą być:
– zaimportowane do dowolnej wersji oprogramowania ArtCAM pomiędzy 2013.SP2 a 2015 R2.SP3 z wykorzystaniem klucza USB zabezpieczającego, a następnie ponownie wyeksportowane; lub
– przekonwertowane w ArtCAM 2015 R2 przy użyciu klucza sprzętowego USB, zgodnie z procesem udokumentowanym w artykule opublikowanym przez Autodesk tutaj 

Możesz nadal używać istniejącego licencjonowanego oprogramowania ArtCAM® wraz z oprogramowaniem Carveco™.