Magiczne domki zrobione w Carveco/ArtCAM

Wszystko zaczęło się, gdy Tyson postanowił pokazać nowiutki domek do zabawy dla swoich dzieci na lokalnym pokazie domów i ogrodów w Lethbridge w Albercie w Kanadzie. Domek spotkał się z tak dużym zainteresowaniem zarówno rodziców, jak i dzieci, że Tyson postanowił zamknąć swój biznes związany z architekturą krajobrazu i założyć Charmed Playhouses. Od tamtego czasu firma cieszy się dużym zainteresowaniem mediów ze względu na swoje oryginalne i ekstrawaganckie projekty, a obecnie współpracuje z klientami na całym świecie. Wykorzystuje pomysły swoich klientów i przekształca je w oszałamiające, niestandardowe budy dla psów i domki do zabawy, z których może korzystać cała rodzina.

Początkowo Tyson wytwarzał wszystkie elementy ręcznie. Jednak wraz ze wzrostem liczby zleceń musiał zainwestować w maszyny CNC i oprogramowanie. Wtedy odkrył bardzo popularny ArtCAM® Pro, artystyczne oprogramowanie CAD/CAM, znane teraz jako Carveco. Inwestycji tych dokonał 5 lat temu i absolutnie teraz ich nie żałuje.

„Możesz zatrudnić naprawdę świetnych stolarzy, ale czas, jaki zajmuje im przygotowanie czegoś porównywalnego z efektami pracy w ArtCAM (Carveco), jest zdecydowanie dłuższy. Chodzi o precyzję, łatwość użycia i głębię szczegółów, które można osiągnąć. Dodatkowo program jest naprawdę przyjemny w użyciu i bardzo intuicyjny. Rozglądałem się dość długo za odpowiednim oprogramowaniem do CNC, ale nie byłem tak naprawdę przekonany do tych rozwiązań, które znalazłem.
Byłem więc naprawdę sfrustrowany, kiedy ArtCAM został zamknięty. Kiedy pojawiło się Carveco, wiedziałem, że to jest to, czego chcę używać. Naprawdę zajęli się nami i pomogli ze wszystkim, czego potrzebowaliśmy, ale ponieważ już używałem ArtCAM, sam poradziłem sobie z uruchomieniem go z moimi projektami.”

Tyson Leavitt, Charmed Playhouse

Zespół Charmed Playhouses używa Carveco w każdym projekcie każdego elementu domku, od framug drzwiowych, złożonych systemów dachowych z warstwowymi i zazębiającymi się częściami, dekoracyjnych tekstur, po projekty wnętrz z zagłówkami łóżek i stolikami; czyli we wszystkim, co wymaga dekoracyjnego wykończenia. Od czasu upgrade’u do Carveco, kolejny z ich fenomenalnych domków zabaw wzbudził zainteresowanie mediów – dwupiętrowy domek dla czarodziei, w którym para bawiła się z wnukami.

Niesamowite okna wykuszowe, dekoracyjne szprosy, efekty cegły i kamienia, a także most i jego skomplikowane szczegóły zostały wykonane za pomocą oprogramowania. Jednak ze wszystkich stworzonych domków do zabawy ulubionym dziełem Tysona jest mroczny i tajemniczy domek Rumpelstiltskin, zwłaszcza misterny kominek, który powstał w nim za pomocą Carveco, a także detale na balustradach i listwach wieńczących. Ten projekt domku do zabawy wykonali 10 do 20 razy szybciej za pomocą CNC i oprogramowania, niż gdyby został miał zostać wykonany ręcznie. Inaczej nie byłoby to opłacalne dla jego firmy.

Charmed Playhouses rozpoczęło działalność w 2015 roku, budując niesamowite, niestandardowe domki zabaw na całym świecie. Niedawno firma rozszerzyła działalność, otwierając swój pierwszy ośrodek z domkami do wynajęcia. Okazało się to tak popularne, że ośrodek został rozbudowany o kolejne domki, w planach jest 10 następnych w przyszłym roku, a także warsztat Geppetta w firmowym sklepie. Wizja Charmed Playhouses nie kończy się jednak na tym. Ośrodki pod tą marką mają powstać w całej Ameryce Północnej. „Chcemy, aby nasze ekstrawaganckie kurorty Charmed były wszędzie”.

„Jak to w przypadku programów komputerowych, zwykle spodziewasz się napotkać błędy, ale jeśli chodzi o ArtCAM/Carveco, u nas nie wystąpiły żadne problemy. W miarę jak się rozwijaliśmy, sam przeszkoliłem naszą projektankę i była w stanie samodzielnie pracować. To świadczy o tym, jak świetny jest ten program.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ mamy świetny produkt z doskonałym wsparciem, które pozwala nam budować to, czego potrzebujemy. Carveco jest sercem naszej produkcji”.

Tyson Leavitt, Charmed Playhouse