Zarabianie pieniędzy na swoim hobby

Casey Marwine jest pilotem, a po godzinach entuzjastą obróbki drewna. Zainteresował się nią 3–4 lata temu, kiedy zdał sobie sprawę, jak drogi jest zakup dobrej jakości stolika do kawy, i postanowił zrobić własny. Od tego czasu Casey stworzył już wiele unikalnych projektów, a rok temu zakupił swoją pierwszą maszynę CNC, aby rozszerzyć swoje możliwości projektowe i produkcyjne.
Przed zakupem Carveco Casey krótko korzystał z oprogramowania CNC dostarczanego wraz z maszyną. Jak sam wyjaśnia:
„Oprogramowanie, którego używałem wcześniej, jest wystarczające dla początkujących, ale nie ma takiego poziomu funkcjonalności jak Carveco. Oprogramowanie Carveco to był strzał w dziesiątkę. Ma nowoczesny wygląd, jest bardzo przyjazne dla użytkownika i intuicyjne. Nie miałem żadnych problemów z konfiguracją. Zacząłem od filmów dla początkujących, a potem sam uczyłem się dalej. Grupa Carveco na Facebooku jest również bardzo pomocna. Jestem zdumiony wsparciem, jakie otrzymujesz od ludzi, których nawet nie znasz. W poprzednim oprogramowaniu nie mogłem umieścić tekstu na krzywej ani wykonać rzeźby 3D i często się zawieszało. Carveco to wszystko dla mnie rozwiązało”.

Jednym z pierwszych elementów stworzonych przez Caseya za pomocą Carveco były drzwi i fronty szuflad do jego szafki na kosmetyki, które wykonał z drewna Parota (Guanacaste). „Nie mógłbym zrobić tego bez CNC, ponieważ wyrzynarka nie byłaby tak dokładna” – komentuje Casey. – „Stworzyłem szafkę na wannę w dwóch częściach: obrobiłem jedną stronę, a następnie odwróciłem ją ze względu na rozmiar mojej maszyny CNC”.

Jego znak 'Hydeaway’ był drugim elementem, który wykonał, ale pierwszym, który sam zaprojektował. Zaimportował do swojego projektu darmowe cliparty z biblioteki Carveco, które następnie mógł wklejać, zmieniać ich rozmiar i przesuwać je, aby stworzyć pożądaną scenę. Przed przystąpieniem do obróbki znaku wykonał małe próbne cięcia, aby upewnić się, że jego projekt na pewno wyjdzie zgodnie z założeniami.
„Nie znam żadnego innego oprogramowania, które pozwala na wczytanie tak wielu modeli 3D i tak łatwą pracę nad nimi. Takie możliwości przy tej cenie to coś unikalnego. Carveco daje ogromne możliwości pracy w 3D. Tworzenie w nim scen 3D pozwoliło mi podnieść poziom moich produktów. Dzięki Maker Plus można na przykład użyć narzędzia Wycinanie Reliefu, aby stworzyć relief, jaki chcesz”.
Casey Marwine, CaseytheMaker
Casey zaprojektował i wykonał wspaniałą ławkę/szafkę z drewna wiśniowego z kwiatowymi wstawkami z orzecha włoskiego na górze i po bokach, które pozwoliły sprytnie ukryć sęki, a także wiele innych elementów, w tym deskę do wędlin, deskę do krojenia, stołki dla dzieci i jego ulubiony szyld ‘Brown Wrestling’.

Od czasu przejścia na oprogramowanie Carveco jego hobby związane z obróbką drewna rozkwitło. Casey często dzieli się swoimi nowymi projektami na Instagramie, a wielu znajomych pyta go, czy może coś dla nich zrobić. Dostrzega możliwość zarobienia pieniędzy na swoim hobby i przyjmuje teraz prośby o niestandardowe projekty, a inspiracji szuka w Google, na Instagramie i Etsy.
Dzięki sprzedaży swoich znaków Casey mógł kupić nowe maszyny i już zastanawia się nad zmieszczeniem większej maszyny CNC w swoim garażu.
„Gdybym chciał zająć się tylko tym w celach zarobkowych, z pewnością mógłbym to zrobić” – kontynuuje. – „Za każdym razem, gdy coś produkuję, staję się coraz bardziej wydajny. Mogę produkować coś szybciej niż wcześniej”.

Casey był tak zadowolony z zakupionego oprogramowania, że teraz uaktualnił Carveco Maker Plus, aby móc robić jeszcze więcej projektów 3D.
„CNC naprawdę otworzyło dla mnie nowy świat. Zajmowanie się tym jako hobby pozwala mi wybierać projekty, które chcę zrealizować i ograniczać tę działalność do indywidualnych zamówień…”
Casey Marwine, CaseytheMaker