Case Design wykorzystuje Carveco do niestandardowego cięcia pianki i produkcji walizek lotniczych

Case Design to brytyjski producent niestandardowych futerałów i wkładów piankowych używanych do ochrony sprzętu i akcesoriów o wysokiej wartości, takich jak kamery i obiektywy dla przemysłu telewizyjnego i filmowego. Produkty firmy były również używane do ochrony komponentów medycznych i elektrycznych, sprzętu obronnego, a nawet bumerangu. Po prostu wszystkiego, co można sobie wyobrazić!

Firma Case Design odeszła od ręcznego wycinania pianki ponad 9 lat temu, aby zapewnić szybsze i dokładniejsze usługi dla swoich klientów z całego świata. Mark Harley, dyrektor w Case Design, komentuje: „Kiedyś cięliśmy wszystko ręcznie na piłach taśmowych, korzystając z szablonów sprzętu, a zajmował się tym zespół wysoko wykwalifikowanych pracowników. Zmieniliśmy nasz modus operandi, gdy w ramach programu modernizacji zakupiliśmy frezarkę CNC”.

Pracę nad niestandardowymi projektami rozpoczynają od wykonania w AutoCAD rysunków wektorowych na podstawie ręcznych pomiarów elementów. Następnie rysunki te są wysyłane do klienta do przeglądu i akceptacji. Po ich zatwierdzeniu pełny projekt jest importowany do Carveco, aby stworzyć niezbędne ścieżki narzędzia do obróbki wkładek na ploterze AXYZ 5010 CNC. Dzięki możliwości zachowania przez Carveco warstw wektorów utworzonych w AutoCAD zajmuje to mniej niż 5 minut dla przeciętnego projektu i nie więcej niż 10 minut dla złożonych rysunków z ponad 20 warstwami.

Jak to działa? Po prostu wybiera się kształt wektorowy dla wgłębienia/kieszeni, głębokość, na jaką ma być wykonana obróbka CNC i wymagane narzędzia skrawające, korzystając ze strategii Carveco „Czyszczenie obszaru”.

„Jedną z kluczowych cech wyróżniających Carveco w porównaniu z konkurencyjnym oprogramowaniem jest możliwość użycia wielu narzędzi do tego samego obszaru cięcia CNC w obrębie kształtu wektorowego. Dla przykładu powiedzmy, że potrzebujemy kwadratu o boku 200 mm z narożnikiem o promieniu 4 mm , który ma być wycięty na głębokość 100 mm. Ponieważ duże narzędzia tną piankę znacznie czyściej, użylibyśmy frezu 19 mm, aby usunąć 99% materiału w ciągu 2 minut. Następnie użylibyśmy narzędzia 8 mm do usunięcia ostatnich kawałków materiału z narożników.

Konkurencyjne oprogramowanie zmusiłoby nas do ponownego uruchomienia całego programu za pomocą narzędzia 8 mm, które robiłoby puste przeloty przez 99% czasu, aż dotarłoby do narożników – prawdopodobnie zajęłoby to około 30 minut!”.
Mark Harley, Case Design

Aby zapobiec niepotrzebnemu marnowaniu bloków pianki, Case Design zawsze uruchamia symulacje ścieżki narzędzia przed obróbką. Umożliwiają one nie tylko wizualizację tego, jak niestandardowa wkładka piankowa będzie wyglądać w całości, lecz także na każdym etapie obróbki. Pomaga to w identyfikacji wszelkich problematycznych obszarów. Mark szczególnie lubi oglądanie ścieżek narzędzia w różnych kolorach korzystając z opcji Kolory Symulacji w Carveco. Pozwala to użytkownikowi na zastosowanie określonego koloru do każdej ścieżki narzędzia, co po symulacji pomaga szybko zidentyfikować obszary, gdzie narzędzie CNC tnie lub nie tnie piankę.

Dodatkowo, na życzenie klienta, Case Design jest w stanie wysłać wizualizację projektu wkładki w różnych formatach plików, takich jak PNG, JPEG i 3D PDF. Jest to możliwe dzięki funkcji Eksportuj Widok w Carveco.

Case Design używa Carveco również do wycinania paneli do swoich niestandardowych drewnianych futerałów lotniczych. Korzystając z funkcji nestingu w Carveco, można optymalnie rozmieścić wektorowy kształt każdego panelu skrzyni w materiale, z którego ma być on wycięty, aby ograniczyć straty materiału.

„Zdecydowanie polecamy Carveco. To doskonałe oprogramowanie. Nie tylko jest łatwe w użyciu, lecz także ma bardzo potężne możliwości, a także rozsądną cenę.”
Mark Harley, Case Design