carveco logo

Carveco to profesjonalne i kompleksowe oprogramowanie CAD/CAM do projektowania i wytwarzania PRODUKTÓW dekoracyjnych, od pojedynczych elementów, po produkcję na dużą skalę.

Oprócz wszystkich funkcji zawartych w Maker Plus, Carveco oferuje również dodatkowe narzędzia i funkcjonalności.

Wyższa rozdzielczość modelu

Carveco oferuje tworzenie modeli w większej rozdzielczości (do 8000 x 8000, co daje 64 000 000 punktów), dzięki czemu twoje dzieła sztuki będą jeszcze bardziej szczegółowe.

Historia projektu

Dzięki historii projektu łatwo prześledzisz kolejne kroki jego tworzenia i szybko będziesz mógł się cofnąć do pożądanego etapu.

Projektowanie 2D

Carveco oferuje dodatkowe narzędzia do projektowania 2D, które umożliwiają tworzenie bardziej złożonych wzorów szybciej i efektywniej.

Guilloche

Wykorzystaj to narzędzie, aby utworzyć unikalne, skomplikowane wzory wektorowe przy użyciu techniki giloszowania. Powstałe wzory są trudne do odtworzenia bez znajomości zastosowanych dokładnych ustawień.

Cień wektora

Cień wektora to narzędzie, które umożliwia stworzenie iluzji 3D w projektach 2D. Na podstawie reliefu 3D powstaną zestawy wektorów z efektem 3D.

Projektowanie 3D

Narzędzia do projektowania 3D w Carveco są wyjątkowe zarówno pod względem wydajności, jak i łatwości użytkowania. Szeroka gama intuicyjnych funkcji umożliwia szybkie tworzenie pięknych, szczegółowych elementów 3D. Skomplikowane projekty 3D można tworzyć od podstaw, budować z wcześniej narysowanej grafiki wektorowej lub składać z zaimportowanych modeli powierzchniowych bądź siatek trójkątów.

Warstwy 3D reliefów

Interaktywne warstwy reliefów umożliwiają uporządkowanie projektu i kontrolowanie interakcji między różnymi elementami 3D.

Kompozycje reliefów

Zapisz złożone reliefy lub dodaj je do własnej biblioteki reliefów 3D, aby móc je w łatwy sposób ponownie wykorzystać w innych projektach.

Tłoczenie reliefów

Na podstawie modeli 3D wytłocz płaskorzeźby z dodatkową kontrolą perspektywy.

Organiczne rzeźbienie

Zaawansowane narzędzia rzeźbiarskie w Carveco umożliwiają łatwe tworzenie i łączenie obszarów, aby nadać projektowi wygląd ręcznego wykonania.

Tworzenie zaawansowanych tekstur

Generuj geometryczne wzory i organiczne ukierunkowane tekstury bezpośrednio z grafiki lub z geometrii samego narzędzia skrawającego, tworząc w pełni kontrolowane i naturalne efekty.

Kreator twarzy 3D

Korzystając z zaimportowanego zdjęcia, z łatwością utwórz profil twarzy 3D. Dzięki temu z łatwością stworzysz personalizowane projekty, które w przeciwnym razie zajęłyby Ci dużo więcej czasu.

Ukryte Obrazy

Utwórz projekt 3D, który zmienia się w zależności od tego, pod jakim kątem na niego patrzysz.

Nachylona płaszczyzna

Interaktywnie modyfikuj płaszczyznę z dynamicznym podglądem w czasie rzeczywistym, aby uzyskać pożądany kąt pochylenia.

Skalowanie reliefu

Dynamicznie skaluj wysokości Z całego reliefu lub określonych obszarów grafiki wektorowej, zachowując jednocześnie szczegóły powierzchni projektu.

Wyciągnięcie reliefu

Łatwo wyciągaj kształty z grafiki wektorowej. Dzięki ustawieniu krzywych prowadzących, profili startowego i końcowego, modulacji w Z oraz sposobie połączenia wyciągnięcia z istniejącym reliefem masz pełną kontrolę nad procesem.

Ukierunkowane tekstury
Przeciągaj tekstury wzdłuż lub wokół wektora, tworząc w pełni kontrolowane, organiczne i naturalne efekty.
Tylne reliefy

Carveco umożliwia również tworzenie tylnej warstwy reliefu. Możesz zarówno odwracać swój relief do tyłu, offsetować go do tyłu, jak i stworzyć warstwę do obróbki dwustronnej.

Zanikanie 3D
Zanikanie 3D tworzy relief używając wektorów lub punktów i kształtu profilu. Dzięki temu narzędziu z łatwością stworzysz unikalne kształty o skomplikowanych krzywiznach powierzchni.
Obraz w skali szarości z reliefu
Możesz również łatwo utworzyć obraz w skali szarości reliefu. Jest to szczególnie przydatne do identyfikowania obszarów modelu do których chcesz dodać teksturę, ponieważ cały relief jest domyślnie pokolorowany w jednym kolorze.
Łączenie odbić lustrzanych reliefów
Dzięki temu narzędzi będziesz w stanie szybko tworzyć powtarzalne, symetryczne projekty 3D – odbij reliefy z jednej połowy wybranej warstwy na drugą połowę, zachowując jednocześnie oryginalne reliefy.

Wytwarzanie

Dodatkowe narzędzia zawarte Carveco umożliwiają szybkie i proste tworzenie zaawansowanych grawerunków oraz frezowanie płaskorzeźb 3D.

Analiza reliefów

Oprogramowanie Carveco zawiera narzędzia do analizy reliefu nakładające kolory, które wskazują zarówno wysokości, jak i gradienty w całym projekcie. Jest to szczególnie korzystne przy tworzeniu matryc do foliowania i wytłaczania, gdzie progi wysokości lub kąta mają kluczowe znaczenie dla procesu produkcyjnego.

Inteligentne Grawerowanie

Kreator Inteligentnego Grawerowania pozwala zaoszczędzić dużo czasu – ta unikalna funkcja nie tylko szybko usunie zbędny materiał, lecz także użyje opcji wyostrzania narożników w celu uzyskania czystych krawędzi idealnych do tłoczenia, co jest niezwykle przydatne dla każdego producenta tłoczników i matryc.

Projekty i złożenia

Oprogramowanie Carveco zawiera narzędzia do analizy reliefu nakładające kolory, które wskazują zarówno wysokości, jak i gradienty w całym projekcie. Jest to szczególnie korzystne przy tworzeniu matryc do foliowania i wytłaczania, gdzie progi wysokości lub kąta mają kluczowe znaczenie dla procesu produkcyjnego.

Zapisz wynik symulacji jako relief

Carveco oferuje możliwość zapisu wyniku symulacji ścieżek jako reliefu. W ten sposób możesz wykorzystać model półfabrytatu „w toku” do innych celów (np. w celu weryfikacji realnego stanu półfabrykatu, czy do wykorzystania jako materiał startowy do kolejnego etapu obróbki, aby wyeliminować wiele przejść „w powietrzu”).

Niestandardowe ruchy połączeniowe między ścieżkami
Ustawienia te pozwalają wybrać pomiędzy bezpiecznymi wyjściami ponad materiał a szybszymi połączeniami po powierzchni modelu. Dzięki temu masz większą kontrolę nad czasem i bezpieczeństwem obróbki.
Optymalizacja parametrów ścieżek narzędzi
Carveco oferuje bardziej zaawansowane opcje optymalizacji posuwów obróbki, oferując większą kontrolę nad procesem wytwarzania.

Zaawansowane strategie 3D

Carveco oferuje wiele dodatkowych strategii obróbczych, które można wykorzystać do produkcji płaskorzeźb, matryc czy tłoczników. 

Obróbka cech

Korzystając z tej funkcji, utworzysz ścieżki grawerowania, które wezmą pod uwagę leżący poniżej relief. Dzięki temu obrobisz wypukłe lub wgłębne cechy o głębokości lub wysokości względem reliefu. 

Odcinanie 3D
Odcinanie 3D to obróbka wewnątrz lub poza granicami wybranego wektora, przy użyciu bezwzględnych wartości Z. Różni się od profilowania 2D tym, że nie używa bieżących ustawień bloku materiału.
Strategie 3D offset
Strategie te tworzą serię ścieżek zoffsetowanych względem obrabianego kształtu, zaczynających się od zewnętrznej granicy obróbki i zbiegających się w kierunku środka modelu. Działają wydajnie na poziomych lub prawie poziomych powierzchniach.
Obróbka Z zgrubna
Obróbka ta jest strategią obróbki zgrubnej pozwalającej na usunięcie materiały przy użyciu dużego narzędzia. Proces obróbki obejmuje serię przejść w kierunku Z na określonej głębokości. Materiał można usunąć z całej powierzchni reliefu lub z jego określonego obszaru, zdefiniowanego przez wybrany wektor.
Obróbka resztek 3D
To narzędzie umożliwia użytkownikowi identyfikację obszarów reliefu, które nie zostały obrobione w poprzedniej trajektorii, wykorzystującej większe narzędzie. Carveco porównuje gotowy model 3D z symulowanymi ścieżkami narzędzi, a następnie tworzy wektory obszarów, których nie udało się jeszcze obrobić. Wykorzystaj te wektory do wykończenia powierzchni modelu.